Povinnosti v provozu se zvýšeným požárním nebezpečím

Členění provozu dle stupně požárního nebezpečí (PN)Každý provoz podnikatelské činnosti je nutné zařadit do jednoho ze tří stupňů (PN). Podrobnosti o tom, jak správně provoz začlenit, si můžete přečíst v samostatném článku, kde najdete také konkrétní příklady.Zajištění požární ochrany (PO)Pokud váš…

Co jsou preventivní požární prohlídky a jak se zajišťují

Co je preventivní požární prohlídkaPomocí preventivních požárních prohlídek (PPP) se kontroluje dodržování předpisů požární ochrany (PO). Prohlídka se věnuje jak dodržování opatření na pracovišti, tak správností související dokumentace PO a dokladů o dodržování podmínek PO (např. dodržování revizí,…

Jaká je životnost hasicích přístrojů a jak se kontrolují

Hasicí přístrojHasicí přístroje jsou prostředkem pro záchranu života a majetku a musí splňovat různé podmínky a normy. Hasicí přístroje řeší vyhláška č. 246/2001 Sb. o požární prevenci. V praxi se můžete setkat také s pojmem “hasicí prostředky”. Ty ale nesplňují potřebné normy, a nejsou tedy…

Jak na požární ochranu v kanceláři nebo jiné administrativě

Stejně jako v oblasti BOZP, se v praxi často setkáváme s tím, že zaměstnavatelé požární ochranu (PO) v administrativních provozech neřeší, protože to dle nich není potřebné. Zákon však tuto povinnost udává.Co samotná požární ochrana znamená a jak ji všeobecně zajistit, se dočtete v samostatném…